Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z Centrum Doświadczania Świata Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Kluczach.

07.07 – 28.07 Nabór w konkursie grantowym Małopolska Lokalnie
14 lipca, 2021
Podsumowanie projektu unijnego pn. „Centrum Doświadczania Świata – utworzenie placówki wsparcia dziennego w formie specjalistycznej w Kluczach”
11 września, 2021
Pokaż wszystkie

Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z Centrum Doświadczania Świata Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Kluczach.

Wakacje 2021 podopieczni Centrum Doświadczania Świata w Kluczach rozpoczęli od wyjazdu letniego nad morze. 30 – osobowa grupa w wieku 7 -15 lat w ramach projektu „Centrum Doświadczania Świata – utworzenie placówki wsparcia dziennego w formie specjalistycznej w Kluczach”  w dniach 30.06.-07.07.2021 r wypoczywała w Ośrodku Wczasowym Vis w Jastrzębiej Górze, gdzie miała okazję zwiedzić całą najbliższą okolicę np. Latarnię Morska Rozewie czy Gwiazdę Północy.

Podczas tygodniowego pobytu zaplanowano ze staranną dokładnością każdy dzień. Odbyły się dwie całodniowe wycieczki do Sarbska oraz Gdyni. Podczas pierwszej wycieczki podopieczni zwiedzali Sea Park – pierwszy w Polsce park podzielony na strefy tematyczne związane z fauną i florą mórz i oceanów, jak również kulturą i historią regionu Pomorza. Największą atrakcją tego dnia był niewątpliwie pokaz karmienia fok szarych, uchatek i kotików w fokarium.  W Gdyni zwiedzaliśmy Akwarium Gdyńskie oraz  Centrum Nauki Eksperyment, gdzie w ramach nauki przez zabawę cała grupa miała okazję podziwiać interaktywne wystawy, prezentujące niezwykłe zjawiska otaczającego nas świata. Nie zabrakło oczywiście spacerów brzegiem morza oraz plażowania. Pod bacznym okiem wychowawców oraz kierownika wycieczki, po wcześniejszym przeszkoleniu  przez ratownika, dzieci i młodzież w słoneczne dni korzystały z kąpieli w morzu. Na plaży odbywały się również zajęcia profilaktyczno – wychowawcze, warsztaty plastyczne, gry oraz zabawy integrujące. Wieczorami uczestniczyliśmy w spotkaniach szantowych, dyskotekach oraz seansach filmowych. Podsumowaniem całego wyjazdu było ognisko z kiełbaskami podczas którego zostały wręczone nagrody i dyplomy. W drodze powrotnej odbyła się wycieczka do Strusiej Farmy w Kniewie, gdzie cała grupa miała okazję spróbować jajecznicy ze strusiego jaja. Z pewnością ten wyjazd na długo zostanie w pamięci każdego uczestnika.

W wyjeździe wakacyjnym nad morze zorganizowanym w ramach projektu „Centrum Doświadczania Świata – utworzenie placówki wsparcia dziennego w formie specjalistycznej w Kluczach” podopieczni uczestniczyli bezpłatnie, dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach 9 Osi Priorytetowej Region spójny społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie, Typ projektu: C. wsparcie dla tworzenia i/lub działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

tekst: Kamila Przybylska

Skip to content